Skip to content

Klozet Gideri Açma

ANKARA Klozet Gideri Açma

Çocuklar tuvaletten çok klozete oyunca atmaktadırlar. Klozetin kapağı kapalı olursa bu sorunun yaşanmasını kısmen önleyebilir.

Tuvalet ve klozet tıkanıklığında etkili olan bir diğer sebep ise uzun saç kıllarıdır. Uzun saç kılları tuvalet borusu içinde yumak haline gelerek tuvalet veya klozet tıkanıklığına sebep olur.

Tuvalete atılan ufak şampuan kutuları da tıkalı tuvalet sorunlarından biridir.

Kalıp halinde atılan sabunlar dahi tuvaletin tıkanmasında etkili olabilmektedir.
Tuvaletin gider borusunda eğim yetersiz olursa, tuvalet tıkanıklığı meydana gelir.
Daire inşaat halindeyken, tuvalet gider borusunu döşeyen tesisat ustası terazi ile belli bir oranda boruya eğim vermesi gerekir. Bu eğim sayesinde, tuvalete dökülen su lağıma doğru akar.

Bazı yerlerde tesisat ustaları bu kritik çalışmayı ihmal eder ve tuvalet borusunda eğim olmadığı için veya ters eğim olduğu için  sık sık tuvalet tıkanması meydana gelir.

Tuvalet tıkanması büyük oranda engellenebilir. Kullanıma dikkat edilerek tuvalet borusuna yabancı bir cisim girmesi engellenirse
tuvalet tıkanıklığı büyük oranda engellenmiş olur.

Her şeye rağmen yine de tuvalet tıkanıklığı meydana gelebilmektedir. Tuvalet tıkanıklığı meydana geldiğinde tıkanan tuvalet nasıl açılır veya klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorusunu hepimiz sorarız.

Tıkanan tuvalet nasıl açılır ve klozet tıkanıklığı nasıl açılır sorularına cevap ararken özellikle basit yöntemlere odaklanırız.

Bu basit yöntemlerle  tuvalet tıkanıklığı açma  veya klozet tıkanıklığı açma çalışması yapmak istememiz son derece doğaldır. Ancak evde tıkanmış tuvalet açma yöntemleri çoğu zaman etkisiz kalır.

Hemen Bize Ulaşın

Biz Sizi Arayalım!

Diğer Hizmetlerimiz

Call Now Button